Projekt - piotrchrobak.com

Projekt

Fotografując, najwięcej czasu poświęcam na robienie zdjęć w ramach konkretnych, zdefiniowanych projektów. Staram się, aby każdy z nich dotykał tematu, który dla mnie jest istotny, a zdjęcia które powstają łączyły w sobie dokumentalną wiarygodność i artystyczną formę. Wszystkie dotychczasowe projekty, skupiają się wokół ludzi: ich relacji, egzystencji, życia codziennego, ale i duchowości czy emocji. W tej części galerii prezentuję najważniejsze, ukończone już projekty, które były prezentowane w ramach wystaw czy publikacji.

 

Kolejny raz wracam do Jerozolimy, w murach Starego Miasta witają mnie uśmiechnięte twarze mieszkańców, którzy stanowią swoiste dopełnienie tego miejsca. Już mnie znają, a więc staram się obserwować i uchwycić ich rytm dnia: pracy, zabawy i relaksu.

 

Inspiracją do realizacji tego projektu, stała się napotkana tuż przy ósmej stacji drogi krzyżowej, leżąca na bruku karta do gry...
Projekt "8 kier" zaprezentowałem potem w ramach wystawy zbiorowej członków OTF na Opolski Festiwalu Fotografii w 2016r.

 

Projekt-eksperyment zrealizowany w 2015 roku z Michałem Nowikiem, w całości zaprezentowany w formie wystawy, która odbyła się w Listopadzie 2015 roku w Galerii Filharmonii Opolskiej. Zamieszczam tu jedynie fragment - wybór moich zdjęć tego projektu.

0,9

 

Projekt fotograficzny, zrealizowany w związku z tematem "Źródła" - ekspozycja w ramach OFF 2015 oraz RFF 2016

 

Oblicza to wybrane zdjęcia rozszerzające historie pokazane w projekcie 0,9 oraz ujęcia zrealizowane poza murami starej Jerozolimy.

 

Barcelona - wiosna 2015 - w ramach projektu wyselekcjonowałem kilkanaście zdjęć, będących fotograficznymi "notatkami", zapisem mojej impresji miejsca.
Wystawa zdjęć projektu "Calle" odbyła się w lutym 2016 roku w Opolu.

 

Zrealizowany w latach 2013-2015 projekt fotograficzny, który zaowocował moją pierwszą wystawą w lutym 2015 roku w Opolu zorganizowaną przez Opolskie Towarzystwo Fotograficzne.